Chee Chaak 4/17

CHEE CHAAK 4/17  (9.-10.6. 2017) 

Není moc podobných akcí, kde potkáte takovou koncentraci lidí z celé republiky. To samozřejmě není žádná defaultní výhra, ale v kontextu prostoru, kapel, zázemí a pospolité nálady to výhra je. Prodavač prodával a Násilník klestil, Superego Kid vyšívali a BBYB skučeli pod smrdutými maskami mimoběžného metalu. Jeden by hledal průsečík… Ale nebyli to matematici z Microvomit a nebyli to ani holky z nejbližší benzínky, kdo ho našli. Ve dvě hodiny a pět minut jsem si zapálil a věděl to, co vím jednou do roka. Ruka. Patos a piča. (Fullmoonzine.cz)

Foto: Nela Bártová

Battle stage je něco, co by Chee Chaaku mohl závidět kdejaký festival. Ta letošní se ovšem stala legendární hned po prvním klání 3 onany boys vs. 7 minut strachu. Naléhavost, vztek, soutěživost, neuvěřitelná energie, která otřásala celou kašnou. Nebo spíš gladiátorskou arénou? Do kulaté, do země zasazené kašny se dalo vlézt po schůdkách a nápis „vstup do kašny na vlastní nebezpečí” byl všeříkající. Battle vygradoval kupou lidí skákajících a ležících na sobě, tak trochu jiné pogo. (Alterecho.muzikus.cz) 

 

 

 

Kašna alias battle stage, díra do země, něco mezi bazénem a vodojemem obráceným vzhůru nohama. Nejlepší je, že ten prostor tam zíval už nějaký čas a vždycky sloužil jako místo odpočinku, setkávání, odfrku. Řekni tři slova, hoď dovnitř cigáro, zakruž pánví a máš vzoreček pro objem válce a definici třetihor. Najednou stage. Stage, tyvole! Nachystání téhle srandy muselo být peklo, nazvučení jakbysmet a hraní jen pro ty, co buší na vrata hluchým kladivem. Ale výsledek je nezapomenutelný. (Fullmoonzine.cz) 

 

Sobotní kontext: na kilometru čtverečním se odehrával punkový Cheechaak, kousek vedle chodily exkurze po industriálním pavilonu, kus dál nasával rodiny s dětmi Svět techniky, jinde vedle Gastro Food Festival a na největším place Oldies festival zbarvený do oranžova, pročež to mnozí měli za slet socanů. Jak se tomu říká… město žije? (Fullmoonzine.cz) 

FOTKY: https://www.facebook.com/pg/revir.wz.cz/photos/?tab=album&album_id=890063544465385

https://alterecho.muzikus.cz/zive/reporty/az-do-skonani-chee-chaak-vol-4.html

https://www.flickr.com/photos/129572120@N08/sets/72157684781236546/page2

http://ov-kluby.net/report.php?city=21&rid=4567